Скасували вже 445 рішень: триває масштабна перевірка «інвалідностей» серед посадовців

Скасували вже 445 рішень: триває масштабна перевірка «інвалідностей» серед посадовців
  • Міністерство охорони здоров'я спільно з правоохоронцями проводить масштабну перевірку, як посадовцям різних державних органів оформлювали інвалідність. Уже скасували 445 рішень МСЕК, у сотнях випадків змінили групу або терміни.
  • Найбільше підозрілих випадків виявили у митній, податковій службах та прокуратурі. Перевірки тривають, і кількість викриттів зростає.

МОЗ спільно з правоохоронцями продовжує перевіряти, як посадовцям оформлювали інвалідність — і результати вже вражають. 445 рішень МСЕК скасували, ще сотні справ на розгляді.

Міністерство охорони здоров’я України разом зі Службою безпеки, ДБР та Офісом Генпрокурора здійснює масштабну перевірку рішень медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) щодо встановлення інвалідності держслужбовцям. Ініціатива стала частиною виконання рішення Ради національної безпеки і оборони від 22 жовтня 2024 року — воно стосується протидії корупційним схемам під час оформлення інвалідності посадовим особам.

Для розслідування створили міжвідомчу робочу групу. До перевірки вже залучили 2630 справ держслужбовців з понад 70 державних органів, які отримали інвалідність. Центр оцінювання функціонального стану особи наразі розглянув 1692 справи, ще 423 особи викликано на дообстеження.

Відео дня

Що вже вдалося з'ясувати:

  • 445 рішень МСЕК скасували як необґрунтовані або з ознаками порушень.

У 286 випадках прийняли нові рішення:

  • у 226 змінили групу інвалідності,
  • у 60 — терміни встановлення інвалідності.

Перевірки тривають, і правоохоронці не виключають нових викриттів. У МОЗ наголошують: головна мета — повернути довіру до системи експертиз і викорінити схеми, які дозволяли окремим посадовцям уникати відповідальності чи отримувати соціальні гарантії без реальних підстав.

Найбільша кількість посадових осіб, яким було встановлено інвалідність і щодо яких триває перевірка, припадає на:

  • Державна митна служба України — 810 справ, із яких 369 уже розглянуто, 129 рішень скасовано, а у 78 випадках — рішення змінено;
  • Державна податкова служба України — 518 справ, із яких 291 розглянуто, 90 рішень скасовано, 64 — змінено;
  • Органи прокуратури — 448 справ із яких 203 вже розглянуто, 80 рішень було скасовано, у 45 випадках рішення змінено, а 121 осіб викликано на дообстеження.

Нагадаємо, що з 1 січня в Україні замість МСЕК запрацювала нова система оцінювання повсякденного функціонування людини. Це прозора модель, що фокусується на реальних потребах, а не лише на документах.

Станом на 4 червня до системи вже заведено понад 254 тисячі справ: 46 289 із них — це оцифровані матеріали, передані від МСЕК, а 208 450 — нові електронні направлення, сформовані лікуючими лікарями. Уже розглянуто понад 220 тисяч справ (222 258).

Систему забезпечують 1422 експертні команди у медичних закладах, до складу яких входять 6896 фахівців; понад 69 тисяч лікарів вже працюють у системі, а підтримку процесу надають 893 адміністратора закладів охорони здоров’я. Нова система змінює підхід: замість бюрократії та суб’єктивних оцінок в її основі — реальний стан здоров’я людини та прозорість рішень.

Журналісти «20 хвилин» неодноразово висвітлювали тему роботи медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на Вінниччині, зокрема — випадки порушень та зловживань під час встановлення інвалідності. Більше у матеріалах:

 

Читайте також:

У Бруслинівському лісництві будують понад шість кілометрів лісової дороги

В центрі міста з’явиться окрема смуга для громадського транспорту

Троє дітей без даху над головою: у Крушинівці дрон знищив будинок родини

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (11)
  • Іван Нагорний
    Усі голови МСЕК та їх працівники повинні сидіти за гратами сто відсоткової при мені тільки за один день було продано 12 липових довідок лише за один день а людям які сиділи під кабінетом і були дійсно хворі було відмовлено у групі інвалідності інших лише надано на рік групу навіть тим яким положена 1 група або друга надавалась третя тимчасово. Цих шакалів МСЕКівців стріляти мало. Зелена влада підтримує корупцію і безлад нажаль.
  • Justice Justice Justice
    Гарна новина але народ України більш за все цікавить кінцевий результат цих усіх розслідувань! Велике прохання найближчим часом повідомте публічно людей чим закінчились розслідування наприклад скільки голів МСЕКів покарано і з скількох голів і їхнього оточення знято незаконних груп інвалідності в тому числі із державних службовців скільки коштів повернуто до державного бюджету та  пенсійного фонду і скільки в процесі кримінальних справ! ДЯКУЄМО
  • Світлана Бездень
    А скасують інвалідність тим,хто дійсно її потребує,тобто простим верствам населення,а посадовці так і залишаться інвалідами ...
  • Сергей Шульц
    Вінницька уся область просить звернути увагу щодо  незаконних груп інвалідності які є у самих голів МСЕКів і їхнього оточення отже ці дії призвели до виплати незаконних пенсій де бюджет України поніс мільярдні збитки і продовжує втрачати великі кошти платників податків!!!

keyboard_arrow_up